9 mai 2014

Ledovec mizi ... !!!!!Dalsi vylet vedl do Chamonix. Vlackem zubatkou jsme se dostali na kopec Montevers odkud se da sejit do ledovcove jeskyne. Temer kazdy rok od roku 1946 se hlouby nova, nebot vlivem otepleni ledovec kazdy rok ztrati 4 - 6 metru na jeho sirce a 30 m na delce. V soucasne dobe meri 7 km a je 200m silny.
Mezi lety 1905 a 2005 se ztencil o 120m. Pri sestupu ke vchodu jeskyne clovek miji plechove tabulky s rokem v jake vysce se ledovec toho roku nachazel. Priznam se , ze jsem mela divny pocit. Videt oteplovani takhle z prima na vlastni oci.
Od nadrazi v nadmorske vysce 1913m se lze nechat svest kabinkovou lanovkou a pak uz zbyva sejit asi 400 schodu ke vchodu.

3 commentaires:

 1. Míšo,
  chudák ledovec- takhle mizet!! A vidět to na vlastní oči- to musí být zvláštní pocit...
  krásné fotky z jeskyně a výletu!
  měj se hezky
  Jarka

  RépondreSupprimer
 2. Mišo,fotky jsou krásné, ale naprosto chápu - sama bych měla divný pocit, vlastně co se ekologie a přírody týče, nemusím jezdit na ledovec, divný pocit se dostaví i za humny...
  hezkou neděli, Helena

  RépondreSupprimer
 3. Zdravím při pondělku do dálky, díky za reportáž s krásnými obrázky...příroda je všemocná čarodějka ona se jen tak nedá :-) Hezké dny přeje M.

  RépondreSupprimer

Moc vam vsem dekuji za nahlednuti a vase komentare.